Galantské osvetové stredisko pripravilo virtuálnu prehiadku pod názvom Krehká krása kraslíc, ktorá prináša inšpiráciu na zbobenie vajíčok, ktoré ako symboly života, jari a radosti sú prítomné v našich domovoch pri veľkonočných sviatkoch.
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka - NOVÉ!!!

 

Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka

 

Veľkonočné sviatky si bez pestrofarebných kraslíc nevieme ani predstaviť. Farebnosťou sa kraslice radia medzi najpestrejšie výrobky súčasnej ľudovej umeleckej tvorby. Galantské osvetové stredisko vám touto virtuálnou prehiadkou pod názvom Krehká krása kraslíc prináša inšpiráciu na zbobenie vajíčok, ktoré ako symboly života, jari a radosti sú prítomné v našich domovoch pri veľkonočných sviatkoch.

Virtuálna prehiadka prezentuje rôzne spôsoby dekorácie kraslíc – maľovaním, drôtovaním, háčkovaním, stužkovaním. Skúste si aj vy doma vytvoriť zaujímavé kraslice a nezabudnite do tejto tradičnej remeselnej činnosti zapojiť aj svoje deti. Je len na vás akú techniku si zvolíte, hlavné je, že sa spoločne vo svojich rodinách potešíte pri tejto kreatívnej aktivite. Inšpirovať sa môžete aj vytvorenými ikebanami.

Zdobenie kraslíc má na Slovensku bohatú tradíciu, ktorú nechceme nechať upadnúť do zabudnutia. Realizovanou virtuálnou prehliadkou chceme vzbudiť záujem o ľudové tradície a tým podporiť tvorivú činnosť a uchovávanie kultúrneho dedičstva, ktoré nám zanechali naši starí rodičia.

 

 

Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka
Krehká krása kraslíc - virtuálna prehliadka

Nežná revolúcia

Galéria umenia