Galantské osvetové stredisko pripravilo v dňoch 22. októbra až 10. decembra 2020 v priestoroch Renesančného kaštieľa v Galante výberovú výstavu diel z tvorby Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej.
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej

Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej v Renesančnom kaštieli v Galante

 Klub výtvarníkov Galantská paleta

 

Galantské osvetové stredisko pripravilo v dňoch 22. októbra až 10. decembra 2020 výberovú výstavu diel z tvorby Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej, členiek Klubu výtvarníkov Galantská paleta. Výstava je sprístupnená v galerijných priestoroch Renesančného kaštieľa v Galante. Umenie a kultúra sú činné aj v súčasnej zložitej dobe a napriek obmedzeniam ponúkajú veľmi zaujímavé prezentácie emócií a tvorivosti, napríklad formou realizácie výstavy.

Adriana Decsiová v súčasnosti žije a pôsobí v obci Čierny Brod v okrese Galanta. Maľuje od svojich 9 rokov. Na základnej škole sa zúčastňovala rôznych súťaží v maľovaní. Ako samouk sa venovala krajinomaľbe. Na výstave je možné obdivovať viaceré unikátne výtvarné techniky. Približne 20 rokov sa autorka venuje maľovaniu mandál na sklo a plátno. Ako sa vyjadrila sama autorka: „Je to veľmi ukľudňujúca činnosť. Ako keby sme prešli do vedomia, podvedomia a vytiahli odtiaľ skryté emócie, city. Ja tomu hovorím vymaľovať sa von do priestoru. Vnímať symboly, farby, precítiť farby, precítiť emócie človeka. Je to, ako keby sme preniesli časť svojej duše, svojich pocitov do priestoru.“ Adriana Decsiová sa venuje taktiež maľovaniu krajiniek a zátiší. Inšpiruje sa prírodou. Obľubuje maľovať hory, les, vodu, vodopády, ruže. Je aj autorkou diel, ktoré sa tvoria technikou enkaustika – maľovanie horúcim voskom. Teší ju vymýšľať a objavovať kombinácie techník a farieb. Maľovanie je pre ňu zmyslom života, je štúdiom na celý život. Či je to olej, akryl, pastel, maľba na sklo, enkaustika to všetko je súčasťou jej prác. Autorku teší, že svojimi dielami vie urobiť radosť iným a za to je veľmi vďačná.

Druhou vystavujúcou autorkou je Adriana Popluhárová z Galanty. Svoje diela tvorí viacerými netradičnými technikami ako kanzaschi či pomocou hmoty foamiran. Pojem Kanzashi označuje všetky vlasové ozdoby japonských žien, predovšetkým gejší. Zahŕňa tak všetky hrebienky, ihlice a dekorácie z najrôznejších materiálov. Autorka touto technikou tvorí hlavne originálne 3D objekty - textilné kvietky. V súčasnosti sa textilné kvety dajú využiť aj inak ako len ozdoby do vlasov. Trendom je ich použitie ako dekorácia na okrúhly stôl či záclonu. Krásne vyniknú tiež ako doplnky na kabelkách a šatách, sú z nich pekné náhrdelníky alebo náušnice. Svoje uplatnenie našli na svadbách a rôznych slávnostiach, kde sa stali veľmi obľúbenými. Dielam vytvoreným pomocou hmoty foamiran, sa venuje približne dva roky.    Autorka zistila, že sa z nej dajú robiť čarokrásne neopozerané veci. Je to v podstate spenená guma, ktorá má tvar hrubšieho papiera. Na dotyk pripomína semiš, je pružný a tvárny. Ľahko sa reže, strihá, upravuje sa za pomoci tepla a tlakom prstov. Autorka z neho vytvára hlavne ikebany a kvietky, ktoré vyzerajú veľmi realisticky nielen vzhľadom, ale aj pri dotyku a pri pohybe sa „správajú“ skoro ako živé.

Obe kreatívne autorky - Adriana Decsiová aj Adriana Popluhárová, členky Klubu výtvarníkov Galantská paleta, ktorý pôsobí pri Galantskom osvetovom stredisku, prezentujú uskutočnenou výstavou originálne a pozoruhodné diela, ktoré prinášajú inšpiráciu a krásny umelecký zážitok.

 

 

 

 

 

Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej

- virtuálna prehliadka

 

 

 

Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej
Výstava diel Adriany Decsiovej a Adriany Popluhárovej

Nežná revolúcia

Galéria umenia