Výber z tvorby Evy Králikovej - Tóthovej vám prináša Galantské osvetové stredisko vo forme virtuálnej výstavnej prezentácie.
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej - virtuálna prehliadka

 

Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej - virtuálna prehliadka

 

K zakladajúcim členom Klubu výtvarníkov Galantská paleta, ktorý pracuje pri Galantskom osvetovom stredisku, patrí Eva Králiková-Tóthová. Dlhoročne sa aktívne podieľa na činnosti klubu prostredníctvom zrealizovaných autorských a kolektívnych výstav, tvorivých dielní a spoločných happeningových podujatí. Výber z tvorby Evy Králikovej-Tóthovej aktuálne prináša Galantské osvetové stredisko vo forme virtuálnej výstavnej prezentácie, čím má snahu priblížiť všetkým priaznivcom výtvarníctva očarujúci umelecký svet našej autorky.  

Eva Králiková - Tóthová sa narodila v Bratislave, časť detstva prežila s rodičmi v Budapešti a od roku 1944 sa stala jej domovom Galanta. Vyštudovala Školu umeleckého priemyslu v Bratislave a stála pri zrode výtvarného odboru Základnej umeleckej školy v Galante, kde neskôr dlhé roky pôsobila na poste riaditeľky. Počas svojej umeleckej a pedagogickej činnosti obdržala rad ocenení.

Krajinky so stromami či zátišia s kvetmi tvoria dominantné motívy v tvorbe Evy Králikovej - Tóthovej. Je autorkou s poetickou dušou, je obdivovateľkou krásna, ktoré nachádza v prírode naokolo a v kvetoch. Má dar zobraziť ich na svojich obrazoch a prostredníctvom svojho umenia ponúknuť divákovi. Kvety kvitnúce počas meniacich sa ročných období sú neustálym zdrojom jej obdivu. Snaží sa zachytiť nielen fascinujúcu farebnosť kvetov, ale aj celkovú atmosféru zátišia. Rada skúma zmeny v prírode, svetlo a tieň. Príroda je pre ňu neutíchajúcou studňou inšpirácie, kde čerpá námety pre svoju tvorbu i energiu do života. Pre skoršiu tvorbu Evy Králikovej - Tóthovej je typická záľuba v jemných odtieňoch farieb, kolekcia najnovších olejomalieb prináša odvážny plný farebný kontrast. Forma jej umeleckého zobrazovania je divákovi blízka, jasná a zrozumiteľná. Virtuálna prezentácia prináša aj najnovšie výtvarné počiny autorky smerujúce ku geometrickej abstrakcii.

Eva Králiková - Tóthová sa pomocou svojich obrazov snaží komunikovať s okolitým  svetom a ponúka percipientom námety na príjemný umelecký dialóg. Neváhajte a vstúpte do virtuálnej galérie Galantského osvetového strediska.

Ste srdečne vítaní!

 

 

Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej - virtuálna prehliadka

 

 

Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (V ateliéri)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Zátišie s orgovánom)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Kytica vo váze)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Azalka)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Canestra di frutta, podľa Carravagia)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Ikebana s orchideami)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Dozrievanie slnečníc)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Zátišie so slnečnicami)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Jadranské vlny)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Jeseň - Železná studienka)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Plamienky)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Brugmanzia I)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Brugmanzia II)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Cymbidium)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Kompozícia s orchideami)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Orchidea brazílska)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Orchidea sirôtková)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Amarylky - kompozícia)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Podlesok)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Súrodenci)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Súrodenci II)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Symbióza)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Osamelý)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej (Zima)
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej
Výstava diel Evy Králikovej - Tóthovej

Nežná revolúcia

Galéria umenia