V dňoch 19. júna až 1. júla 2017 sa uskutočnila výstava diel Jána Kollároviča, člena Klubu výtvarníkov Galantská paleta, v Mestskom kultúrnom stredisku v Gabčíkove.
Výstava diel Jána Kollároviča

Výstava z tvorby Jána Kollároviča v Gabčíkove

 

Aktuálna výstava diel Jána Kollároviča,  člena Klubu výtvarníkov Galantská paleta sa konala v  priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Gabčíkove v dňoch 19. júna – 1. júla 2017. Výstavu organizačne zabezpečilo Galantské osvetové stredisko v spolupráci s mestom Gabčíkovo.

Meno výtvarníka Jána Kollároviča sa v Galantskom a Dunajskostredskom regióne stalo známym aj prostredníctvom výstavnej činnosti, ktorú započal pred takmer 20 rokmi. Za tento čas vytvoril veľké množstvo obrazov a je to možno až neuveriteľné, ale na svojom umeleckom konte má už vyše 750 diel. Ján Kollárovič je jedným z najaktívnejších členov Klubu výtvarníkov Galantská paleta, ktorý pracuje pri Galantskom osvetovom stredisku. Z neznámeho autora sa stal veľmi úspešný umelec, ktorý svojím umením rozdáva radosť. Autor žije a tvorí v Eliášovciach a jeho hlavnou výtvarnou technikou je olejomaľba. Aj napriek ťažkému osudu, ktorý ho postihol - čiastočné ochrnutie tela, je z jeho výtvarnej tvorby cítiť nesmiernu lásku, úctu k prírode a k životu. Výtvarné umenie mu v zložitých chvíľach pomáhalo čerpať životnú energiu. Kolekcia diel prezentovaná na výstave v Gabčíkove zachytáva prírodu v okolí Malého Dunaja, zákutia Eliášoviec, zátišia s kvetmi, ale aj krajinky s nádychom exotiky.

Realizovanou výstavou sme chceli ponúknuť občanom a návštevníkom Gabčíkova možnosť nazrieť do umeleckého sveta výnimočného výtvarníka Jána Kollároviča.