Jedným z najaktívnejších členov Klubu výtvarníkov Galantská paleta je Ján Kollárovič, ktorého tvorbu chce Galantské osvetové stredisko prezentovať všetkým priaznivcom výtvarného umenia prostredníctvom virtuálnej prehliadky.
Výstava diel Jána Kollároviča - virtuálna prehliadka

 

Výstava diel Jána Kollároviča – virtuálna prehliadka

 

 

Klub výtvarníkov Galantská paleta pri Galantskom osvetovom stredisku sa svojimi aktivitami snaží pozdvihnúť výtvarný život a podporiť dlhoročnú tradíciu výstavníctva neprofesionálnych výtvarníkov v Galantskom regióne. Združuje umelcov rôznych vekových kategórií - mladé začínajúce talenty, ale aj autorov, ktorí sa zo záľuby venujú výtvarnému umeniu už dlhé roky. Spája ľudí s rozmanitými životnými osudmi, ktoré si vzájomne zdieľajú a tak čerpajú prepotrebnú energiu pre svoje bytie i pre umeleckú tvorbu.

Jedným z najaktívnejších členov Klubu výtvarníkov Galantská paleta je Ján Kollárovič, ktorého tvorbu chce Galantské osvetové stredisko prezentovať všetkým priaznivcom výtvarného umenia prostredníctvom virtuálnej prehliadky.

Ján Kollárovič v súčasnosti žije a tvorí v Eliašovciach, kde pred vyše 20 rokmi po prvýkrát verejnosti predstavil svoje diela. V tomto roku 70-ročný jubilant je veľmi plodným a tvorivým autorom. Vyhotovil veľké množstvo obrazov a je to možno až neuveriteľné, ale na svojom umeleckom konte má už vyše 850 diel. Z neznámeho autora sa stal veľmi úspešný umelec, ktorý svojím umením rozdáva radosť. Aj napriek ťažkému osudu, ktorý ho postihol,  je z jeho umeleckej  tvorby cítiť nesmiernu úctu k životu a k prírode. Po čiastočnom ochrnutí tela začal pozvoľna s písaním rôznych textov, neskôr sa dostal k maľovaniu podľa obrazových predlôh s prírodnou tematikou. Vo svojich obrazoch tvorených technikou olejomaľby zachytáva hlavne prírodu v okolí Malého Dunaja a zaujímavé zákutia Eliášoviec. Počas rokov autorovi v kolekcii diel pribudli aj krajinky s nádychom exotiky.

Výtvarník Ján Kollárovič sa osemnásťkrát zúčastnil reprezentatívnej výstavy diel členov Klubu výtvarníkov Galantská paleta v Renesančnom kaštieli v Galante. Zrealizoval vyše 45 autorských a kolektívnych výstav. Krajskú súťaž neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum v Dunajskej Strede absolvoval počas 19 ročníkov. Jeho diela sa nachádzajú takmer v každom regióne Slovenska od Bratislavy až po Košice a taktiež v zahraničí.

Prijmite naše pozvanie na malý exkurz do virtuálnej galérie Galantského osvetového strediska, kde vám chceme prezentovať umelecký svet výnimočného výtvarníka Jána Kollároviča.

 

 

 

Výstava diel Jána Kollároviča – virtuálna prehliadka

 

 


 

Výstava diel Jána Kollároviča - Malý Dunaj I
Výstava diel Jána Kollároviča - Malý Dunaj II
Výstava diel Jána Kollároviča - Malý Dunaj III
Výstava diel Jána Kollároviča - Rakúsko
Výstava diel Jána Kollároviča - Rozkvitnuté hory
Výstava diel Jána Kollároviča - Dolomity
Výstava diel Jána Kollároviča - Čln pri vode
Výstava diel Jána Kollároviča - Krajina pri rieke
Výstava diel Jána Kollároviča - Letná krajina
Výstava diel Jána Kollároviča - Vysoké Tatry
Výstava diel Jána Kollároviča - Krásy slovenskej prírody
Výstava diel Jána Kollároviča - Malý Dunaj
Výstava diel Jána Kollároviča - Malý Dunaj
Výstava diel Jána Kollároviča - Mŕtve rameno Dunaja - Lyon
Výstava diel Jána Kollároviča - Na brehu Malého Dunaja
Výstava diel Jána Kollároviča - Krajina I
Výstava diel Jána Kollároviča - Krajina II
Výstava diel Jána Kollároviča
Výstava diel Jána Kollároviča - V lese
Výstava diel Jána Kollároviča - Prechádzka v lese
Výstava diel Jána Kollároviča - Pri jazere
Výstava diel Jána Kollároviča - Jeseň v parku
Výstava diel Jána Kollároviča
Výstava diel Jána Kollároviča
Výstava diel Jána Kollároviča
Výstava diel Jána Kollároviča - Veľká Fatra
Výstava diel Jána Kollároviča - Tatry
Výstava diel Jána Kollároviča - Západ slnka II
Výstava diel Jána Kollároviča - Západ slnka III
Výstava diel Jána Kollároviča - Západ slnka I

Nežná revolúcia

Galéria umenia