Galantské osvetové stredisko pripravilo pre záujemcov o výtvarné umenie pozoruhodnú a originálnu výstavnú prezentáciu diel Jána Melišeka. Prijmite naše srdečné pozvanie na prehliadku!
Výstava diel Jána Melišeka – virtuálna prezentáciaVýstava diel Jána Melišeka – virtuálna prezentácia

 

 

Vo virtuálnej galérii Galantského osvetového strediska sme opäť pripravili pre záujemcov o výtvarné umenie pozoruhodnú a originálnu výstavnú prezentáciu. Tentokrát diela zo svojej tvorby predstavuje Ján Melišek, člen Klubu výtvarníkov Galantská paleta.

Vystavujúci výtvarník Ján Melišek žije a tvorí vo Veľkých Úľanoch. S maľovaním začal v roku 1990 ako samouk a odvtedy jeho tvorba prechádzala viacerými obdobiami, počas ktorých  sa zoznámil s rôznymi výtvarnými technikami. Okrem klasických, ako sú maľba a grafika, začal tvoriť aj netradičnou technikou airbrush – americká retuš, ktorá sa aplikuje pomocou striekacích pištolí. Okrem obrazovej tvorby sa venuje aj maľovaniu na telo, na textil a tiež priestorovej tvorbe.

Prvú samostatnú výstavu uskutočnil Ján Melišek vo Veľkých Úľanoch v roku 1996, potom nasledovala s časovým odstupom spoločná výstava s Ladislavom Kocsisom v roku 2001, s Henrietou Liptákovou v roku 2003 a v  roku 2006 sa spoločne so sochárom Kazimírom Cséfalvayom predstavil v Maďarsku. V Galante absolvoval autorskú výstavu v roku 2004 a 2014 a v Sládkovičove v roku 2007.

Ján Melišek každoročne prezentuje svoju tvorbu na Galantskej palete - spoločnej reprezentatívnej výstave diel členov klubu výtvarníkov v galerijných priestoroch Renesančného kaštieľa v Galante.

So svojimi dielami sa zúčastnil a viackrát získal aj ocenenia na krajskej súťaži neprofesionálnej výtvarnej tvorby v Dunajskej Strede, ktorá sa poriada pod názvom Výtvarné spektrum. V posledných rokoch sa výrazne presadil aj na medzinárodných súťažiach v maľovaní na telo v Českej republike a Rakúsku, kde tiež získal popredné ocenenia.

 

Prajeme vám príjemný umelecký zážitok!

 

 

Výstava diel Jána Melišeka – virtuálna prezentácia

 

 

Výstava diel Jána Melišeka - Kálie
Výstava diel Jána Melišeka - Tulip
Výstava diel Jána Melišeka - White Lilac Calla
Výstava diel Jána Melišeka - Calla
Výstava diel Jána Melišeka - Zátišie s ovocím
Výstava diel Jána Melišeka - Misa s ovocím I
Výstava diel Jána Melišeka - Misa s ovocím II
Výstava diel Jána Melišeka - Misa s ovocím III
Výstava diel Jána Melišeka - Zátišie s ovocím I
Výstava diel Jána Melišeka - Zátišie s ovocím II
Výstava diel Jána Melišeka - Zátišie s ovocím III
Výstava diel Jána Melišeka - Kubistický portrét ženy
Výstava diel Jána Melišeka - Rolling Stones
Výstava diel Jána Melišeka - Bob Marley
Výstava diel Jána Melišeka - Bono Vox
Výstava diel Jána Melišeka - Hank Moody
Výstava diel Jána Melišeka - Jason Statham
Výstava diel Jána Melišeka - Vinnie Jones
Výstava diel Jána Melišeka - Sunshine I
Výstava diel Jána Melišeka - Sunshine II
Výstava diel Jána Melišeka - Sunshine III
Výstava diel Jána Melišeka - Zátišie s pohárom I
Výstava diel Jána Melišeka - Zátišie s pohárom II
Výstava diel Jána Melišeka - Zátišie s pohárom III
Výstava diel Jána Melišeka - 40 % Watt I
Výstava diel Jána Melišeka - 40 % Watt II
Výstava diel Jána Melišeka - Pôžitok I
Výstava diel Jána Melišeka - Pôžitok II
Výstava diel Jána Melišeka - Hydro I
Výstava diel Jána Melišeka - Hydro II

Nežná revolúcia

Galéria umenia