V dňoch 12. augusta - 1. októbra 2017 sa v priestoroch Renesančného kaštieľa v Galante uskutočnila výstava diel autorov maďarskej národnosti z Galantského regiónu a okolia.
Výstava diel maďarských výtvarníkov

V dňoch 12. augusta - 1. októbra 2017 sa v priestoroch Renesančného kaštieľa v Galante uskutočnila výstava diel autorov maďarskej národnosti z Galantského regiónu a okolia. Organizátorom výstavy bolo Galantské osvetové stredisko, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja.

Unikátne plnofarebné sklenené mandaly predstavila na výstave Adriana Decsiová. Okrem tejto tvorby sa venuje aj olejomaľbe. Ing. Karol Dudás je veľmi aktívnym výtvarníkom. Prezentuje sa najmä olejomaľbou, maľuje krajinky a prírodné scenérie Malého Dunaja. Na výstave však uviedol aj portrét Mikuláša Esterházyho. Ján Kollárovič prostredníctvom olejomaľby zachytáva hlavne prírodu v okolí Malého Dunaja, zaujímavé zákutia Eliášoviec a zátišia s kvetmi. Z jeho výtvarnej tvorby cítiť nesmiernu lásku, úctu k prírode a k životu. Teodor Szabados vo svojich dielach technikou akrylu znázorňuje krajinky a prírodné scenérie. Výstava je realizovaná za finančnej podpory Úradu vlády Slovenskej republiky v programe Kultúra národnostných menšín 2017. Prostredníctvom tejto výstavy sa verejnosti mohla prezentovať bohatá a kreatívna činnosť našich regionálnych výtvarníkov. Umelcom prajeme veľa tvorivých síl a ďalšie zaujímavé výstavy.