Prostredníctvom virtuálnej výstavnej prezentácie vám Galantské osvetové stredisko prináša výber z tvorby výtvarníčky Márie Liškovej, dlhoročnej členky Klubu výtvarníkov Galantská paleta. Srdečne vás pozývame na prehliadku.
Výstava diel Márie Liškovej - virtuálna prehliadka - NOVÉ!!!

Výstava diel Márie Liškovej - virtuálna prehliadka

 

Pri Galantskom osvetovom stredisku pôsobí už takmer 20 rokov Klub výtvarníkov Galantská paleta. Zo vzájomnej spolupráce vzišlo mnoho úspešných a výnimočných výstav i rôznych tvorivých stretnutí. Galantské osvetové stredisko sa snaží vytvárať vhodný priestor na prezentácie diel umelcov, čím umožňuje verejnosti nazrieť do sveta výtvarného umenia a zároveň taktiež spoznávať tvorbu našich regionálnych autorov.

Prostredníctvom virtuálnej výstavnej prezentácie vám Galantské osvetové stredisko prináša výber z tvorby výtvarníčky Márie Liškovej, dlhoročnej členky Klubu výtvarníkov Galantská paleta. Z domáceho prostredia si môžete, milí záujemcovia o výtvarné umenie, prezrieť zaujímavú výstavu, ktorá sa zjednocuje v tematike prírody.

Mária Lišková sa kvôli pracovnej vyťaženosti dostala k výtvarnej tvorbe až po odchode do dôchodku,  kedy začala navštevovať Základnú umeleckú školu v Šali. Absolvovala tri ročníky a potom ďalšie dva roky chodila na súkromné hodiny k Čeněkovi Žiačekovi, u ktorého sa naučila rôzne techniky maľby, ale aj grafiky. Jej dominantnou technikou je olejomaľba, inšpirácie nachádza v prírode. Svojou tvorbou sa snaží zachytiť práve krásu prírody, ktorá má mnoho podôb a po odhalení sa nám javí jej tvár krajšia, vznešenejšia, zázračnejšia.

Svoje diela prezentovala na kolektívnych výstavách v Šali, Galante, Dunajskej Strede, Nitre, Trenčíne, Dudinciach, Čadci i v ďalších mestách Slovenska. Autorské výstavy absolvovala v Šali v rokoch 2007 a 2010 a v roku 2013 v Galante. Je aktívna aj ako lektorka tvorivých dielní pre deti a dospelých, ktorým prezentuje techniku paverpol. V súčasnosti sa plne venuje maľovaniu - svojej záľube, ktorá jej prináša radosť a potešenie.

Prajeme vám príjemný umelecký zážitok!

 

 

Výstava diel Márie Liškovej - virtuálna prehliadka

 

 

Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej (Fialky)
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej (Krajina pri vode)
Výstava diel Márie Liškovej (Odraz krajiny vo vode)
Výstava diel Márie Liškovej (Slnko aj chmáry premôže)
Výstava diel Márie Liškovej (Voda je čistá)
Výstava diel Márie Liškovej (Živel)
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej (Klasy)
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej (Kvety Ti to povedia)
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej (Krehkosť a sila I)
Výstava diel Márie Liškovej (Krehkosť a sila II)
Výstava diel Márie Liškovej (Jeseň v prírode 2)
Výstava diel Márie Liškovej (Farby jesene)
Výstava diel Márie Liškovej (Čaro prírody)
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej
Výstava diel Márie Liškovej (Abstrakt - príroda)

Nežná revolúcia

Galéria umenia