Galantské osvetové stredisko pripravilo pre všetkých priaznivcov výtvarného umenia virtuálnu výstavu diel Pavla Kohúta, člena Klubu výtvarníkov Galantská paleta. Srdečne vás pozývame na prehliadku!
Výstava diel Pavla Kohúta - virtuálna prezentácia

 

 

Výstava diel Pavla Kohúta – virtuálna prezentácia

 

 

Galantské osvetové stredisko pripravilo pre všetkých priaznivcov výtvarného umenia virtuálnu výstavu diel Pavla Kohúta, člena Klubu výtvarníkov Galantská paleta. Prezentácia prináša malý exkurz tvorbou autora a zachytáva tematickú rozmanitosť, ktorej sa Pavel Kohút venuje. Maľuje najmä krajinky, ale aj portréty a zátišia, ale pretože ho po technickej stránke zaujímajú aj lietadlá nemôže chýbať ani táto netradičná výtvarná oblasť.

Pavel Kohút sa narodil v roku 1941 v kruhu veľkej slovenskej komunity v známom Báčskom Petrovci v bývalej Juhoslávii (Srbsko). Keď mal 5 rokov s rodinou sa prisťahovali na Slovensko. V Galante sa zoznámil so svojou manželkou, zhodou okolností tiež rodáčkou z  bývalej Juhoslávie. Vyučil sa v odbore automechanik a tejto práci sa aj celý aktívny život venoval, najmä ako zamestnanec vtedajšej ČSAD Galanta. V súčasnosti je na dôchodku.

Už v detstve bolo kreslenie a maľovanie jeho najväčším koníčkom. S ceruzkou v ruke presedel nad zošitmi celé hodiny. „Ozajstnému“ maľovaniu sa začal venovať, keď mal 26 rokov. Pre nedostatok času maľoval len sporadicky. Viac začal tvoriť až ako dôchodca. Výtvarné diela Pavla Kohúta vynikajú majstrovskou detailnosťou a precíznosťou, čo má základ v jeho modelárskej záľube. Svoje diela prezentoval na autorských i kolektívnych výstavách, je pravidelným účastníkom reprezentatívnych výstav Galantská paleta, inštalovaných v galerijných priestoroch Renesančného kaštieľa v Galante.

Ako hovorí autor, maľovanie je pre neho dobrým relaxom a navyše vždy môže nejakým tým obrázkom potešiť niekoho z blízkych. Galantské osvetové stredisko prináša výber z  tvorby Pavla Kohúta do virtuálneho priestoru, aby prezentované diela priniesli potešenie, inšpiráciu a pozitívnu emóciu všetkým, ktorí si výstavu pozrú.

Srdečne vás pozývame na prehliadku!

 

 

Výstava diel Pavla Kohúta – virtuálna prezentácia

 

 

Výstava diel Pavla Kohúta - Jar na vidieku
Výstava diel Pavla Kohúta - Krajina
Výstava diel Pavla Kohúta - Pri vode
Výstava diel Pavla Kohúta - Dolina v Tatrách
Výstava diel Pavla Kohúta - Manželka v kroji I
Výstava diel Pavla Kohúta - Manželka v kroji II
Výstava diel Pavla Kohúta - Portrét dcéry
Výstava diel Pavla Kohúta - Kytica záhradných kvetov
Výstava diel Pavla Kohúta - Dievča v kroji (Kysač, Srbsko)
Výstava diel Pavla Kohúta - Galantský kostol
Výstava diel Pavla Kohúta - Neogotický kaštieľ v Galante
Výstava diel Pavla Kohúta - Strom s poľnou cestou
Výstava diel Pavla Kohúta - Na poľnej cestičke podľa G. Zorbóczyho
Výstava diel Pavla Kohúta - Po zbere kukurice
Výstava diel Pavla Kohúta - Tomášikovský mlyn na jeseň
Výstava diel Pavla Kohúta - Zima na Dolnej zemi
Výstava diel Pavla Kohúta - Vyšná Boca v zime
Výstava diel Pavla Kohúta - Model I
Výstava diel Pavla Kohúta - Model II

Nežná revolúcia

Galéria umenia