Galantské osvetové stredisko vám prináša virtuálnu výstavnú prezentáciu z tvorby významnej osobnosti súčasného slovenského výtvarného umenia, akademického maliara - grafika Petra Augustoviča.
Výstava diel Petra Augustoviča – virtuálna prehliadka - NOVÉ!!!

Výstava diel Petra Augustoviča – virtuálna prehliadka

 

Milí priaznivci výtvarného umenia, Galantské osvetové stredisko vám prináša ďalšiu zo série virtuálnych výstavných prezentácií. Tento raz vás pozývame na prehliadku tvorby významnej osobnosti súčasného slovenského výtvarného umenia, akademického maliara - grafika Petra Augustoviča, ktorý má blízky vzťah k mestu Galanta. Zrealizovaním tejto virtuálnej výstavy vám ponúkame príležitosť vzhliadnuť diela vytvorené technikou maľby i grafiky - diela plošné i 3D objekty a zároveň sa tak zoznámiť s výberom z tvorby Petra Augustoviča.

Peter Augustovič pochádza z okresu Galanta a svoje stredoškolské štúdia začal na Gymnáziu v Galante, ku ktorej sa hrdo hlási. Vo svojich štúdiách pokračoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, oddelenie grafiky a knižnej tvorby u prof. Albína Brunovského (1979-1985). Od roku 1993 pôsobí na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave ako pedagóg na oddelení grafiky. Venuje sa maľbe a grafike.

Peter Augustovič patrí taktiež k popredným autorom známkovej tvorby na Slovensku. Podieľal sa na grafických úpravách a samotných výtvarných návrhoch poštových známok i ­sprievodných materiálov ako sú obálky prvého dňa FDC a FDC pečiatok i nálepných listov. Z emisného známkového radu pod názvom Kultúrne dedičstvo Slovenska, v ktorom okrem mnohých iných pamätihodností, bola Petrom Augustovičom vytvorená aj poštová známka zachytávajúca významnú románsku sakrálnu stavbu nachádzajúcu sa v okrese Galanta, a to Kostol narodenia Panny Márie v Čiernom Brode.

Realizoval viaceré samostatné výstavy v rámci ktorých predstavil svoje práce niekoľkokrát na Slovensku, v Rakúsku, Holandsku, Belgicku Chorvátsku, Maďarsku a v USA (New York, Washington). Zúčastnil sa tiež veľkého množstva kolektívnych výstav, nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, Poľsku, Nemecku, Španielsku, Taliansku, Rakúsku, Bulharsku, Rumunsku, Francúzsku, ako aj v Ázii (Kórea, Japonsko, Čína), Severnej Amerike (USA, Kanada), Južnej Amerike (Brazília, Argentína) a v Afrike (Egypt, JAR). Je držiteľom mnohých cien a ocenení, ktoré získal doma a v zahraničí. Jeho diela sa nachádzajú v zbierkach rôznych galérií, múzeí, inštitúcií, firiem a v súkromných zbierkach po celom svete.

 

Príjemné a zaujímavé umelecké stretnutie

s dielami akademického maliara Petra Augustoviča

prostredníctvom našej virtuálnej výstavnej prehliadky

vám želá Galantské osvetové stredisko.

 

 

 

Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča
Výstava diel Petra Augustoviča

Nežná revolúcia

Galéria umenia