Pre všetkých priaznivcov výtvarného umenia pripravilo Galantské osvetové stredisko predvianočnú výstavu z tvorby členov Klubu výtvarníkov Galantská paleta Ivony Kollátovej z Košút a Ivana Slezáka zo Šelpíc.
Výstava z tvorby Ivony Kollátovej a Ivana Slezáka

Spoločná prezentácia ich tvorby bola zrealizovaná v dňoch 8.-9. decembra 2011 v priestoroch Galantského osvetového strediska. Vo výstavnej miestnosti bolo nainštalovaných takmer 100 exponátov rôznych techník.

Ivona Kollátová sa dlhoročne venuje maľbe na hodváb. Tvorí obrazy, ale taktiež maľuje na odevy - šaty a doplnky - šále, kravaty. Popri hodvábe jej učarovali aj umelecké šperky, ktoré vytvára zo striebra a cínu. Hlavné umelecké vyjadrenie Ivana Slezáka je späté s drevom. Jeho anjeličkovia s píšťalkami - drevorezby kombinované s drôtom, priniesli na výstavu už atmosféru blížiacich sa sviatkov. Okrem práce s drevom sa Ivan Slezák prezentoval aj portrétmi kreslenými ceruzou.

Návštevníci, ktorí zavítali počas dvoch dní na výstavu mali možnosť zoznámiť s bohatou a kreatívnou tvorbou členov Klubu výtvarníkov Galantská paleta, ktorý už desať rokov pracuje pri Galantskom osvetovom stredisku a dlhodobo si kladie za cieľ podporovať a propagovať neprofesionálnych výtvarníkov.

Nežná revolúcia

Galéria umenia